Partizani perseri kampion ne Volejboll per femra

Partizani eshte perseri kampion i Shqiperise ne volejboll per femra.

Të kuqtë triumfuan në sallën sportive “Fahrie Hoti” me rezultatin 2-3 në një ndeshje që zgjati 2 orë e gjysmë. Kështu vajzat e drejtuara nga Roland Tarja konfirmohen si më të mirat në vend dhe i dhurojnë Partizanit titullin e tretë në histori.

58950133_650916538691372_2406887556575657984_n

Volejboll – Femra, Finale Play off

Ndeshje 1, Tirana – Partizani, 0-3 (22-25, 23-25, 19-25)

Ndeshje 2, Partizani – Tirana, 3-1 (25-27, 26-24, 25-15, 26-24)

Ndeshje 3, Tirana – Partizani, 2-3 (27-25, 16-25, 15-25, 30-28, 8-15)

*Partizani fiton 3-0 serinë e ndeshjeve finale

Komentoni!