Kalendari i javes se 22-të të Superligës

Me mbylljes e javes se kaluar ku Partizani fitoi 2-0 kunder Kastriotit, vendemja tani kthehet te java e ardhshme, e 22-ta e Kategorisë Superiore.

FK PARTIZANI 2 – 0 KS KASTRIOTI  09 02 2019.png

Kështu takimi hapës do të jetë në “Niko Dovana”,  ku Teuta do të presë Kukësin në një betejë të fortë për vendin e dytë. Kjo sfidë do të luhet të premten në orën 18:00 dhe do te jete me interes per Partizanin, ku nje ose te dyja skuadrat me te aferta ne renditje mund te ngecin. Partizani eshte tete pike para Kukesit te vendit te dyte dhe 10 pike para Teutes qe mban vendine  trete.

Vete Partizani do te luaj ndeshjen e 22-të të kampionatit në orën 14:00 në Kurbin përballë Laçit.

Java e 22-të e Superliges

 • Të premten
  • Teuta – Kukësi 18:00
 • Të shtunën
  • Tirana – Luftëtari 14:00
 • Të dielën
  • Kamza – Kastrioti 14:00
  • Laçi – Partizani 14:00
  • Flamurtari – Skënderbeu 17:00

Renditja

renditja java 21 2019

Komentoni!