Fitore 2-0 Kunder Kastriotit, Telushi dhe Bardhi Gjejne Rrjeten (Video)

Partizani ka marre sot fitoren e rradhes me nje rezultat 2-0 kunder Kastriotit ne stadiumin ‘Selman Stermasi. Ka qene nje pjese e pare disi e veshtire per skuadren qe nuk ka qene e qarte ne aksionet e saj, por gjithecka eshte zgjidhur ne pjesen e dyte.

partizani kastrioti
Foto nga Adrien

Ka qene Telushi i pari qe ka kaluar Partizanin ne avantazh ne minuten e 52-te. Ai kontrollon me gjoks të topit dhe ekzekuton fluturimthi, për të thyer portierin mik, që s’mund të bënte asnjë ndaj një goditjeje të kalibruar që përfundoi në trekëndësh.

Vetëm 8 minuta më vonë Esat Mala goditi shtyllën në një pozicion të prirët, por Bardhi, që ndoqi aksionin, reagoi në vendin e momentin e duhur, duke tundur për herë të dytë rrjetën e Kastriotit, 2-0.

Partizani vazhdon te ruaj vendin e pare ne renditje ne nje sezon se duket se mund te riktheje titullin e shumepritur.

Federata Shqiptare e Futbollit Rezultate Live

Lini komentet tuaja me poshte dhe na dergoni foto e video nga ndeshja.

Komentoni!