Kupa e Shqipërisë, çiftet dhe datat e ndeshjeve çerekfinale

Kanë përfunduar ditën e sotme ndeshjet e turit të dytë të Kupës së Shqipërisë dhe tashmë janë mësuar 8 skuadrat e kualifikuara për në fazën çerekfinale. Ato janë Kamza, Skëndërbeu, Partizani, Luftëtari, Teuta, Kukësi, Tirana dhe Laçi.

kupa

Në bazë të formulës së përcaktuar që në fillim të sezonit, janë shortuar edhe skuadrat çerekfinaliste të cilat do të përballen në këto çifte:

  • Partizani-Luftëtari
  • Kamza-Skëndërbeu
  • Teuta-Kukësi
  • Tirana-Laçi

Ndeshjet e para çerekfinale do të luhen në 13 Mars dhe ato të kthimit dy javë më pas, më 27 Mars 2019.

Komentoni!