Java 20: Partizani mposht Kamzën, mjafton Asani (Video)

Partizani ka marre fitoren e rradhes kunder Kamzes. Por nuk ka qene nje ndeshje shumë të lehtë edhe pse vendasit kishin mungesa. Në pjesën e parë, nuk u shënuan shumë raste, me ekipet që patën “frikë” të guxojnë.

Jasir Asani 2.png

Më pas, në të dytën, të dyja ekipet patën më shumë iniciativë, dhe filluan të provojnë. Golin e parë dhe të vetëm të ndeshjes, e shënoi Jasir Asani, në zhvillimet e një goditje dënimi, që tundi rrjetën edhe falë një devijimi.

Deri në fund, nuk pati ndonjë rast tjetër të pastër, nga të dy ekipet, por Partizani menaxhoi lojën dje arriti të dilte me fitore. Kështu, “demat” shkojnë në 43 pikë ruajnë diferencën në 5 pikë nga Kukësi i vendit të dytë, ndërsa Kamza e fundit, me 15 pikë.

Komentoni!