Firmos mesfushori nga Gambia Tijan Jaiteh

Tijan Jaiteh është prezantuar sot në ambjentet e klubit si lojtari më i ri Partizanit. Mesfushori nga Gambia ka mbërritur në kryeqytet dhe menjëherë i është bashkuar skuadrës në stërvitje.

Tijan Jaiteh

Jaiteh regjistron eksperienca të suksesshme në Norvegji, Danimarkë, Slloveni, Finlandë, Izrael, Katar dhe ka nënshkruar me të kuqtë një kontratë për një vit e gjysëm. Mesfushori i cili ka qenë pjesë edhe e përfaqësueses së Gambias është një tjetër përforcim i afruar në merkaton e Janarit.

Komentoni!