Supersport censuron koreografine e kuqe

Ultras Guerrils ishin edhe njehere fantastike ne derbi duke dhene nje tjeter shfaqje te rralle. Festa filloi qe perpara ndeshjes me nje marrshim qe mbushi rruget e kryeqytetit me ngjyre te kuqe. Me pas vijoi ndeshja ku tifozet e kuq edhe pse ishin “udhetues” ne kete derbi, ndezen “Qemal Stafen” me koreografine e tyre.

ultras guerrils

Por shaqja e kuqe u njollos nga Supersport qe transmetoi derbin. Ishte nje skandal i verte nga kanali i Supersport i cili hodhi mundin e diteve te tera pune nga tifozet e Partizanit. Shfaqjen qe u pa me pas nga fotot dhe videot amatore, Supersport e fshehu dhe nuk ua tregoi teleshikuesve qe e ndoqen derbin nga ekrani. Ata as qe i derguan kamerat te pakten nje here nga koreografia e Ultras Guerrils.

Me poshte eshte edhe nje pershkrim i koreografise se Ultrasve.

Koreografia e Partizanit ishte e para ne Shqiperi 2D (sic quhet nga ultrasit). Nga njera ane letrat ishin te zeza dhe nga ana tjeter ishin te kuqe. Ne fillim hapen te zezat per te mbajtur zi per situaten aktuale dhe banderola ne mes paraqet logon e famshme te shitblerjeve te ndeshjeve ku portieri hidhet nga leku dhe jo nga topi. Pas nje minute letrat kthehen nga ana e kuqe per te paraqitur ate qe tifozet e Partizanit duan ne te vertete. Ne mes nxorren nje banner ku ishin paraqitur 2 lojtare qe po luanin me shpirt. Your Business (Biznesi juaj) me te zeza Our Passion (Pasioni yne) me te kuqe”

Komentoni!