Fitore 3-0 ne Volejboll per Femra

Vazjat e Partizanit kane marre nje fitore bindese ne volejboll ndersa kane fituar kunder vajzave korcare. Ka qene nje ndeshje pa shume histori pasi asnje nga setet ne fitoren 3-0 nuk ka qene me rezultat te ngushte.

615X315139401_partizani_vollej.jpg

Vajzat e kuqe kane nisur mire ndeshjen duke dale menjehere ne avantazh dhe kane fituar setin e pare 25-15. Seti i dyte ka qene i ngjashem dhe mbyllet me rezultatin 25-17.

Pak me i luftuar eshte seti i trete, por perseri nuk uvu asnjehere ne dyshim fitorja dhe ai u mbyll me shifrat 25-19. Vajzat e trajnerit Roland Tare marrin keshtu tre pike te plota dhe pozicionohen të tretat ne renditje me 22 pikë.

Komentoni!