Partizani rikthehet ne Superlige

2013

Superliga ka perfunduaer tashme, por syte jane nga Kategoria e Pare. Ajo që vlen më shumë që të theksohet këtë javë është rikthimi i Partizanit në kategorinë Superiore pas 4 vitesh mungesë.

Fitorja me rezultatin 2-1 përballë Naftëtarit u ka dhënë të drejtën demave të kuq që të ngjiten mes më të mirëve, po ashtu edhe Lushnjes, por ka shtyrë festën për shpalljen si kampion të kategorisë.

Megjithatë rikthimi i Partizanit ka mbushur këtë javë me emocione. Partizani do te jete serish mes me te mirave, aty ku ka kaluar pjesen me te madhe te historise dhe ku ka arritur te ngreje trofeun 15 here.

Komentoni!