Futboll Femra: Partizani – Tirana 2-3

U zhvillua ditën e sotme derbi i futbollit te femrave midis Partizanit dhe Tiranes. Nje ndeshje e rëndësishme e kampionatit të femrave, që gjithmonë sjell tifozë e emocione në fushë.

Kundershtaret ishin të parat që kaluan në avantazh me Vishkullin, që në minutën e 7-të të takimit, teksa Partizani arriti të barazojë rezultatin në minutën e 29-të me kapitenen Tabaku.

1-1 u mbyll fraksioni i parë i lojës, teksa 13 minuta pas fillimit të pjesës së dytë, Ago dyfishoi shifrat për Tiranën. Pak minuta zgjati gëzimi në kampin bardheblu, teksa nga pika e bardhë e penalltisë Begallo barazoi rezultatin në 2-2.

Por vajzat e kuqe nuk arrijne te gjejne golin e fitore. Jane kundershtaret qe gjejne rrjetën me Vishkullin, e cila realizoi edhe golin e tretë, duke vulosur rezultatin dhe duke i dhënë tre pikët Tiranës.

Komentoni!