Basketboll Meshkuj: Partizani – Vllaznia 52-69

Partizani eshte mposhtur dje ne kampionatin e basketbollit për meshkuj me rezultatin 52-69 nga Vllaznia.

Në sfidën e luajtur në Asllan Rusi u pa një lojë e bukur, me të dyja skuadrat që u futën në parket me dëshirën e madhe për të fituar.

Miqtë u treguan më të saktë, duke shfrytëzuar mirë mundësitë që iu dhanë. Në krahun tjetër, Partizani nuk arriti të vazhdojë me intestitetin që tregoi ne dy pjesët e para.

Pjesa e pare u mbyll me rezultatin 11-9 per miqte, por ne te dyten Partizani eshte superior dhe e mbyll ne avantazh 29-24. Dy pjeset e fundit flasin teresisht per miqte dhe rezultatin perfundimtar eshte 52-69.

Per Partizanin me i miri ne fushe ishte padyshim Robert Konteh me 20 pike dhe 21 ribaunde. Mired Jani beri nje paraqitje te mire gjithashtu me 12 pike, 7 ribaunde dhe 6 asiste.

Detajet e ndeshjes

Superliga 2021-22

RenditjaSkuadraPikeNdeshjeFitorePike+Pike-Dif
1Teuta18108870770100
2Kamza Basket1710795186091
3Tirana NEPTUN1610688981574
4Vllaznia15105780791-11
5Partizani12102736806-70
6Dinamo12102640824-184

Një koment

Lini një Përgjigje te QqAnuloje përgjigjen