77 Vjet!!!

Partizani sot mbush 77 vjet qe nga dita e krijimit ne 4 shkurt, 1946.

Gjate ketyre viteve, Partizani ka arritur te fitoje:

  • 1 Kupe Ballkanike
  • 16 Kampionate
  • 15 Kupa
  • 3 Superkupa

Lexoni me shume per historine e Partizanit dhe per disa nga ndeshjet me emocionuese dhe me te paharrueshme gjate kesaj historie 77 vjecare.

Mos harroni edhe historine e basketbollit e volejbollit.

Komentoni!