Java 5: Kukesi – Partizani 1-2 (Video)

Minutat

  • 90+4′ Mbyllet ndeshja me fitore 1-2. Partizani rimerr kreun.
  • 89′ – Kolela proteston dhe për këtë arsye ndëshkohet me karton të verdhë.
  • 86’ – Zëvendësim te Partizani. Largohet Skuka dhe në vendin e tij futet Zekolli.
  • 85’ – Skuka lëviz bukur në zonë dhe lëshon një gjuajtje me të djathtën e cila ndalet nga Tafas.
  • 78’ – Rrapaj tenton një gjuajtje nga distanca, e cila devijohet, por Tafas tregohet i vëmendshëm
  • 72′ – Bitri lëshon një gjuajtje me kokë, pas topit të dhënë nga një goditje këndi, për të çuar topin në rrjetë.
  • 20′ – Zëvendësim te Partizani. Largohet i dëtmtuar Cara dhe në vendin e tij futet Cvetanoski.
  • 14′ – Tedi Cara merr përsipër një goditje dënimi dhe me një gjuajtje fantastike çoi topin në portën e mbrojtur nga Tafas.
  • 01′ – Fillon ndeshja.

Formacionet

KUKËSI – (4-4-2): Tafas; Haxhiu, Ilieski, Bytyçi, Ndreca; Moraesh, Sh. Taipi, Gj. Taipi, Giasi; Zivkoviç, Gabriel Barbosa. Trajner: Enkeleid Dobi.

PARTIZANI – (4-3-1-2): Rexhepi; Hadroj, Bitri, Sota, Buxhelaj; Telushi, Rrapaj, Murataj; Hodo; Cara, Skuka. Trajner: Xhovani Kolela.

Video

Gjatë festimit të golit, Cara u godit me shishe në fytyrë nga tifozët vendas, duke pësuar një të çarë poshtë syrit.
14′ Cara gol

Një koment

Komentoni!