Formacioni: Hoxha, Marku, Belica, Bitri, Hadroj, Rrapaj, Murataj, Kallaku, Mala, Junior, Cara.

Sot u luajt ndeshja e rradhës, e vlefshme për Javën 20 te Superligës. Partizani përballet me Skënderbeun ne Korçë dhe arrin nje fitore dramatike me shifrat 1-2. Vendasit kalojne te paret ne avantazh ne pjese e pare, por ne te dyten futet Skuka dhe ndryshon gjithecka. Dy gola shume te rendesishem per sulmuesin qe i jep fitoren dhe tre piket Partizanit.

Ka pasur dhe nje ngjarje te shemtuar ne minutat shtese, pasi Partizani kaloi ne avantazh. Gjyqtari anësor u godit me diçka nga tifozët vendas duke u çarë në kokë dhe duke u gjakosur.

Sfida u detyrua të ndalej për disa minuta që stafi mjekësor t’i vinte në ndihmë anësorit dhe për t’i ndaluar hemoragjinë. Më pas sfida filloi sërish përr të luajtur minutat e fundit që ngelën.

Minutat e ndeshjes dhe videot e golave mund ti gjeni me poshte.

Minutat

• 90+6′ Mbyllet ndeshja.
  • 89′ (GOL 1-2) Kush tjeter? Skuka bën heroin. Fantastik në lëvizje sulmuesi që shmang portierin Rexhepi dhe e dërgon topin në rrjetë!
  • 87′ Perseri shtylla i mohon golin e avantazhit Partizanit, kete rradhe ishte Dean Liço.
  • 78′ Pranë golit të dytë Partizani, gjuajtja e Kallakut nga jashtë zonës përfundon në traversën e portierit Rexhepi.
  • 76′ (GOL 1-1) Eshte perseri ai, Skuka! Vendoset baraspesha në Korçë! Pas harkimit të Liços nga e djathta, Skuka devijon saktë me kokë, topi përplaset në shtyllë dhe përfundon në rrjetë.
  • 66′ Zëvendësim te Partizani. Futet Milan Mirosavljev per Valentino Murataj.
  • 60′ Partizani ushtron presion te vazhdueshem në gjysmëfushën e Skënderbeut. Korçarët janë të tërhequr mbrapa, dhe tentojnë te rrezikojne me kundërsulm.
  • 55′ Dy gjuajtje nga Kallaku rrezikojne porten kundershtare.
  • 46′ Fillon pjesa e dyte. Partizani kryen 2 zëvendësime! Në fushë Skuka dhe Liço jashtë Tedi Cara dhe Rrapaj. Vlen të theksohet fakti se Liço është djali i zv.trajnerit të Skënderbeut, Gentjan Liçi.
  • 45+4′ Mbyllet pjesa e pare me nje rast te mire per Stenio Junior qe gjuan jasht. Ka pasur dhe dy kartona te verdhe per Skenderbeun ne kete pjese.
  • 45′ Partizani prane golit. Pas harkimit të Kallakut nga këndi, topi shkon te Stenio Junior, që provon me kokë nga brenda zonës, por topi shkon drejt e në duart e portierit Rexhepi.
  • 39′ Rrezikshëm Partizani, pas një harkimi nga këndi, topi devijohet nga Sadriu dhe shkon tek Mala që provon të gjejë rrugën e rrjetës, por vendimtare ndërhyrja e kapitenit Zguro.
  • 30′ Partizani vazhdon te kete epersi por pa rrezizkuar shume. Vendasit fillojne me vonesa loje.
  • 20′ (GOL 1-0) Skenderbeu kalon ne avantazh me Mensah
  • 01′ Ka filluar sfida në Korçë!

Video

Një përgjigje te “Mjafton Skuka në Korçë, dy gola në 45 minuta”

1. Ca ben mbrojtja?? bosh ai

Komentoni!

Abonohu

Abonohu që të marrësh të gjitha lajmet me email.

Komentet e fundit

1. Presidenti dhe klubi duhet ta kundershtojne me force kete padrejtesi, sepse eshte bere si e modes qe arbitrat gabojne ndaj…