Statistikat pas Javës 21 të Superligës

partizani tirana 2-1

Partizani vazhdon te jete ne krye te renditjes edhe pas javes se 21-te te Superliges qe u luajt ne fundjaven e kaluar. Me poshte mund te lexoni disa nga sttaistikat me interesante deri tani:

  • Partizani ka 46 pike nga 21 ndeshje me 14 fitore, 4 barazime dhe 3 humbje.
  • Partizani ka mrojtjen me te mire ne kampionat me vetem 9 gola te pesuar deri tani.
  • Golavarazhi +14 eshte gjithashtu me i miri ne Superlige (23-9).
  • Golashenuesit me te mire jane Bruno Telushi dhe Jasir Asani me nga 5 gola ne 19 ndeshje secili.
  • Partizani ka 5 fitore rresht ne Superlige dhe Kupe
  • Egzon Belica dhe Esat Mala jane te vetmit lojtare te skuadres qe kane qene titullare ne te 21 ndeshjet e Superliges
  • Egzon Belica ka luajtur me shume minuta deri tani ne kampionat, 1890.

 

Komentoni!