Partizani e nis me fitore ne Kupe
Partizani e nis me fitore ne Kupe 12.12.2014 | 16:34

Dje ka filluar faza cerekfinale me grupe e Kupës së Shqipërisë në volejboll për femra. Partizani merr pjese ne Grupi B dhe e ka nisur me se miri aventuren e Kupes me nje fitore te paster ne Pallatin e Sportit "Asllan Rusi" ku kane mundur Vllaznine 3-0. Dy setet e para jane fituar lehtesisht 25-16 dhe 25-12, ndersa seti i trete ka pasur paks ame shume rivalitet, por eshte mbyllur serish me nje fitore bindese te vajzave te kuqe, 25-19.

Sot Partizani do te luaj ndeshjen e dyte, derbin kunder Tiranes, qe gjithashtu fitoi 3-0 ndeshjen e pare kunder Apolonise.

Grupi B

Partizani 3
Tirana 3
Apolonia 0
Vllaznia 0

Ndeshjet

11.12.2014 Partizani – Vllaznia 3-0 (25-16, 25-12, 25-19)

12.12.2014 Tirana – Partizani ora 17:00
 
13.12.2014 Partizani - Apolonia ora 14:00
 
SHPËRNDAJE KËTË LAJM

SuperLiga

Partizani.Net | 2002-2015