Partizani mund serish Apolonine, 78-62
Partizani mund serish Apolonine, 78-62 10.12.2014 | 15:08
Partizani ka marre fitoren e rradhes ne basketboll per meshkuj ndersa mundi Apolonine ne Tirane ne ndeshjen e vlefshme per javen e nente te Superliges se basketbollit. Partizani fiton ndeshjen e dyte rresht ndaj Apolonise, pas asaj ne Kupes, dhe te treten kete sezon, duke qene perfekt ndaj fierakeve qe mbajne vendit e fundit ne tabele.
 
Fitorja kesaj rradhe ka qene me e lehte, 78-62, ndryshe nga ndeshja e Kupes se Shqiperise ku rezultati u vu disi ne rrezik. Me dy piket e marra Partizani vazhdon te renditet ne vend te trete me 15 pike, dy me pak se dyshja kryesuese e Tiranes dhe Vllaznise. Partizani pothuajse ka siguruar pjesemarrjen ne play-off ku futen kater skuadrat e para. 
 
 
SHPËRNDAJE KËTË LAJM

SuperLiga

Partizani.Net | 2002-2015