01.09.2014 15:37
Menu
· Fillimi
· Kampionati
· Kupa e Shqiperise
· Skuadra
· Europa
· Historia
· Ekipet e moshave
· Forumi
· Partizani TV
· Dyqani
Dyqani
8476213-19247572
Me shume komente
Vizitoret
· Miq ne faqe: 3

· Anetare ne faqe: 0

· Anetare gjithsej: 468
· Anetari me i ri: labi12
Partizani ne gjysem finale te Kupes se Shqiperise
KupaPartizani eshte kualifikuar per ne gjysem finale te Kupes se Shqiperie sot ne stadiumin "Qemal Stafa" pasi ka mbyllur ndeshjen ne avantazh 1-0 dhe eshte treguar me i sakte se Flamurtari nga pike e penalltise.

Ndeshja ka filluar keq per te kuqte pasi ne fillim te pjeses se pare bdeshkohen per te katerten ndeshje rresht me nje penallti kunder. Ashtu si ne ndeshjen e pare (te fituar 1-0 me penallti nga vlonjatet) eshte perseri Ardit Shehaj perballe Orges Shehit, por kete rradhe del fitimtar kapiteni i Partizanit qe shpeton skuadren, pasi do te duheshin tre gola per te marre kualifikimin.

Partizani luan me mire ne pjesen e pare dhe me ne fund arrin te goli ne minuten e 42' te kesaj pjese kur Marjus Ngjela gjuan ne hyrje te zones dhe Arber Capa devijon topin ne rrjete nga rreth 10 metra. Partizani shkon ne dhomat e zhveshjes ne avantazh 1-0, por rezultati total eshte akoma i barabarte 1-1, keshtu qe ne pjesen e dyte Partizani vazhdon te sulmoje, mbase me shume se sa duhet, ne kerkim te golit te dyte.

Te kuqte mbajne me shume topin dhe ushtrojne presion te vazhdueshem ne te gjithe fushen, ashtu sic jemi mesuar ti shikojme ne keto ndeshjet e fundit. Megjithate rastet jane te pakta.

Ne minuten e 75' Partizani ka nje rast te mire pas nje krosimi te Bakallit ne zone, kur dy lojtare nuk arrijne ta devijojne me koke topin. Pese minuta me vone Partizani rrezikon perseri me nje goditje denimi qe devijohet mbi traverse nga portieri mik.

Vlonjatet rrezikojne disa minuta me vone me nje goditje indirekte brenda zone, qe gjuhet jashte. Para goditjes loja kishte ndaluar per disa minuta per shkak te konfrontimeve midis lojtareve te te dyja skuadrave si dhe trajnerit te Flamurtarit Memushi qe shkon deri ne zonen e Partizanit.

Ne minutat e fundit Bega deprton ne zone dhe te kuqte pretendojne per nje penallti per prekje te topit me dore, por loja vazhdon dhe koha e rregullt mbyllet me rezultatin 1-0 qe e con ndeshjen ne kohen shtese.

Pese minutat e para te shteses jane me te mirat per miqte qe dy here krijojne raste te pastra shenimi, ndersa mbrojtja e Partizanit duket se ka humbur perqendrimin. Megjithate pak nga pak skuadra zgjohet dhe kthehet barazpesha ne fushe.

Ne pjesen e dyte shtese vlonjatet mbeten me 10 lojtare. Partizani niset ne kundersulm me Begen qe kalon topin por ndalohet nga mbrojtesi i fundit i Flamurtarit me nje faull te rende qe gjithesesi ndeshkohet vetem me te verdhe, e dyta per te. Perseri tarjneri mik memushi hyn ne fushe duke protestuar kartonin e kuq.

Partizani ben sulme te njepasnjeshme dhe godet dhe traversen. Megjithate mbrojtja vlonjate nuk le shum hapesira dhe miqte kane dhe nje rast te mire shenimi ne kundersulm, por ndalohen nga Shehi. Koha shtese mbyllet keshtu pa gola dhe jane penalltite qe do te vendosin fituesin.

Vlonjatet fillojne te paret dhe eshte Denis Mema qe nuk gabon, 0-1 per miqte. Marjus Ngjela i pari per te kuqte, por pret portieri Mocka. Halim Begaj shenon per vlonjatet dhe 0-2. Luan Pinari shenon per Partizanin 1-2. Eshte perseri Shehaj perballe Shehit, dhe perseri sulmuesi vlonjat nuk arrin te shenoje, gjuan jashte. Besmir Bega shenon per Partizanin dhe 2-2. Bledion Guga dhe Artan Karapici shenojne penalltite e katerta, ashti si dhe Ermir Strati dhe Arber Capa qe shenojne penalltite e pesta dhe rezultati eshte akoma i barabarte 4-4.

Eshte perseri kapiteni Shehi qe i jep mundesine e fitores Partizanit duke pritur penalltine e gjashte te vlonjateve dhe Karabeci siguron kualifikimin duke mposhtur portierin Mocka. Feste ne "Qemal Stafa" dhe Partizani ne gjysem finale.

Ne kete raund Partizani do te prese per shortin per te mesuar kundershtarin qe do te jete Dinamo, Tirana ose Shkumbini. Ndeshjet gjysme finale do te luhen ne 8 dhe 22 prill.

Partizani - Flamurtari 1-0
Shėnues: Capa 40′
Partizani: Shehi, Pinari, Pashaj, Malota, Bakalli, Gjyla (Karapici 87′), Capa, Gjondeda (Agolli 115′), Maho (Karabeci 74′), Ngjela, B.Bega. Trajner: Sh. Duro
Flamurtari: Halili, Veliu, Guga, Beqiri, Marin Kon (Malaj 90′), H. Bega, Merxha, Kuqi, Alvish (Mema 72′), Shehaj, Ēaushaj (Strati 61′). Trajner: E. Memushi
Gjyqtarė: B. Pashaj, S. Avdo, G. Qirici (Tiranė)
Kartonė tė verdhė: Malota, Pashaj, Beqiri (2), Alvish
Karton i kuq: Beqiri, trajneri Memushi.
11-metėrshat: 5-4.
Partizani: Ngjela -, Pinari +, B. Bega +, Karapici +, Capa +, Karabeci +
Flamurtari: Mema +, H.Bega +, Shehaj -, Guga +, Strati +, Veliu -

Komentet
#1 | Eni ne 11.03.2009 21:17
Vllaznia pretendon te marre fitoren ne tavoline dhe mesa duket ka te drejte se ne statutin e FSHF thote

Lojtari ne Kupen e Shqiperise, ka te drejte te marre pjese ne nje sezon vetem me nje ekip.

Dinamo ka perdor Bakajn. kete rregull e kane shkelur edhe Elbasani, Flamurtari dhe Partizani me Bakallin dhe Gjondeden
#2 | Redbull ne 11.03.2009 22:50
tashi na futen friken me kete.
Nejse ishalla nuk i kane lene mendte FSHF-ne qe te penalizoje gjithe keto ekipe. Vllaznia te shikoje te fitoje ndonje ndeshje ne fushen e lojes.... se nuk fitohet as Kupa as kampionati me letra
#3 | Redbull ne 11.03.2009 22:52
Shyqyr qe qenka edhe Flamurtari qe paska bo te njejten shkelje.
#4 | Miri 71 ne 12.03.2009 02:05
ca bohet me ca bohet se po lem nom ngjithe boten,mire per kampjonat po ne per kupe,hajde FSHF hajde.
ishalla so e vertet,po ne David Beckam erdhi nga LA per te lujt me Milanin dhe lujti ne kupe pse do qisin kto noi rregullore tjeter,si mor vesh per kok time, o bo sallat puna, se merr vesh njeri at FSHF ton Angry
#5 | alvi ne 12.03.2009 11:36
ne sna gje gje jo ata kan fut eriol merxhen skan ca na bejn farePfft
#6 | Eni ne 12.03.2009 13:55
vetem per Dinamo - Vllaznia mund te behet ndonje gje besoj.
Shkruaj nje koment
Futu ne faqe per te shkruar Koment.
Vleresimi
Vetem anetaret mund te bejne vleresime.

Ju lutemi te futeni ne faqe.

Nuk ka asnje vleresim.
Temat e komentuara se fundi ne forum
  Tema Shikime Pergjigje I fundit
Java 1: Laci - Partizani
Ndeshjet e Partizanit
149 3 Miri 71
24.08.2014 21:46
Partizani B
Partizani
1147 19 Eni
21.08.2014 16:45
Miqesore: Kamza - Partizani...
Ndeshjet e Partizanit
80 0 Eni
20.08.2014 19:53
Ardian Cuculi
Lojtaret dhe stafi
396 7 Eni
20.08.2014 16:15
Astrit Fazliu
Lojtaret dhe stafi
96 1 Eni
20.08.2014 14:33
Instagram fk_partizani
E dua PARTIZANIN

Dhuroni ne Facebook duke perdorur PayPal, Karta Debiti ose Krediti


Deri tani $1040.00
Futu ne faqe
Pseudonimi

FjalekalimiNuk je anetar?
Kliko ketu per tu regjistruar.

Harrove fjalekalimin?
Kerko nje te ri ketu.
Shoutbox
Duhet te futesh ne faqe per te komentuar.

01.09.2014 09:06
Mos te harrojme qe nga 11shja e vjetshme vetem 4 lojtare luajne, ekipi duhet te mesohet me njeri tjetrin. Per mua mbrojtja e vjetshme mund te qe ruajtur.

01.09.2014 09:05
Mazrekaj u perpoq deri diku dhe vetem arrinte deri ne fundore nga krahet. Hoxha si gjithmoe na e zvogeloi humbjen. Fejzullahu mire, Mustafa shume luftarak.

01.09.2014 09:02
5-Disa lojtare jane jashte forme. Fazliu gati s'u kuptua qe lozte. Racic u bllokonte dhe humbi shumicen e dueleve. Viles iu degjua dy tre here emri kur kapte top.

01.09.2014 09:00
4-Ekipi s'eshte kolaudu akoma, Cunat vraponin, por s'lidheshin mire. Sulmuesve pak topa u shkonin.

01.09.2014 08:59
2-Deri kur ngelem me -1, ne beme pressing dhe Fieri s'beri nje gjuajtje ne porte. 3- Edhe pak ters jemi se goli qe devijim topi.

01.09.2014 08:57
Kur gjuajti penalltine Nexhipi, Mazrekaj u kthye mbrapsht e se s'donte te shihte. Po aman sikur po beheshin finalet e Kupes apo varej kampionati.

01.09.2014 08:55
Cuna, eshte vetem ndeshja e dyte. Po ta analizojme me qetesi ndeshjen mund te nxjerrim nja dy pika: 1. Ne e kishim fry shume, do bejme namin. Gje qe rezultoi ne presion tek lojtaret.

31.08.2014 18:40
@Endri. Si teori konsirative nuk e ke thur keq vetem se ke harru disa fakte.Ajo rrace lojtaresh qe ti kerkon eshte zhduk me kohe. Bakaj zgjodhi Kukesin, Skenderbeun e ne fund minjte e perpara nesh

31.08.2014 16:07
Nėse nuk arrijmė ta kuptojmė sėmundjen qė kemi, jo vetėm qė nuk dalim kampjon, por do tė ndodhi edhe njė ulje e pėrkrahėsve tė Partizanit, nė dėm tė pasardhėsve tė denjė toptanas!!

31.08.2014 16:05
qė nuk i pranojnė shtetet e tyre dhe qė paturpsisht luajnė "bursė" me Shqipėrinė kemi njė kombėtare pa gjak dhe deri diku tė pakėndshme pėr t'u ndjekur.

Koha e renderit: 1.12 sekonda 1,735,225 Vizitore