21.04.2014 00:32
Menu
· Fillimi
· Kampionati
· Kupa e Shqiperise
· Skuadra
· Europa
· Historia
· Ekipet e moshave
· Forumi
· Partizani TV
· Dyqani
Dyqani
8476213-19247572
Me shume komente
Vizitoret
· Miq ne faqe: 2

· Anetare ne faqe: 0

· Anetare gjithsej: 465
· Anetari me i ri: albirema
Partizani fiton thelle dhe kualifikohet per ne cerek-finale
KupaSot ne fushen stervitore te Kamzes, Partizani ka arritur ate qe pritej ne ndeshjen e kthimit te raundit te dyte te Kupes se Shqiperise kunder Burrelit. Partizani ka dominuar plotesisht ndaj nje kundershtari sigurisht inferior dhe ka shenuar 5 gola.

Pjesa e pare eshte mbyllur me rezultatin 3-0 ku Bakaj ka hapur serine e golave pas 18 minutash dhe me pas Teodor Perlleshi dhe Marjus Ngjela kane shenuar nga nje gol secili ne minutat e fundit te kesaj pjese pasi Burreli kishte mbetur me 9 lojtare qe nga minuta e 29' e ndeshjes. Metaj dhe Ēelaj u ndeshkuan me kartone te kuq per nderhyrje te parregullta.

Ne pjesen e dyte kane ardhur edhe dy golat te tjere nga Arber Capa dhe Erando Karabeci qe kane fiksuar rezultatin perfundimtar 5-0. Partizani kualifikohet keshtu per ne cerek-finale me nje rezultat te pergjithshem 6-0, pasi kishte fituar ne Burrel me rezultatin minimal 0-1 me gol te shenuar nga Arber Capa.

Ne cerek-finale Partizani do te kete perballe Flamurtarin qe eleminoi Bylisin me nje fitore 2-1 (1-1 ndeshja e pare ne Ballsh). Ndeshja e pare do te zhvillohet ne Vlore.

Partizani e ka fituar 15 here Kupen e Shqiperise, me shume se cdo skuader tjeter, ndersa Flamurtari e ka fituar dy here. Dy skuadrat kane nje te perbashket ne Kupe pasi kane arritur 8 here secila ne finale, pa arritur ta fitojne trofeun.

Partizani - Burreli 5-0
Shėnues: Bakaj 15′, Pėrlleshi 42′, Ngjela 44′, Capa 49′, Karabeci 87′
Partizani: Shehi, Tafaj, Shala, Malota (Capa 23′), Hallaēi, Ahmetaj, Karabeci, Babamusta (Sulēe 46′), Pėrlleshi, Ngjela (Dashi 46′), Bakaj. Trajner: Sh. Duro
Burreli: Doēi, Ēelaj, Lleshi, Frisku (Kaca 48′), Ēeēo (Kadiu 46′), Gjoka (Ndreu 54′), Vogli, Neli, Baku, Mata, Metaj. Trajner: V. Gjoni
Gjyqtarė: A. Lulaj (Vlorė), E. Miho, F. Elezi (Durrės)
Kartonė tė verdhė: Malota, Shala
Kartonė tė kuq: Bakaj, Metaj, Ēelaj

Rezultatet e ketij sezoni te Kupes se Shqiperise:

Raundi II
17.12.08 Partizani - Burreli 5-0 Bakaj, Ngjela (2), Perlleshi, Karabeci

03.12.08 Burreli - Partizani 0-1 Capo

Raundi I
12.11.08 Partizani - Tepelena 2-0 (ne tavoline)

29.10.08 Tepelena - Partizani 1-5 Bruno (2), Capo, Babamusta, Ngjela
Komentet
#1 | partizan4ever ne 18.12.2008 12:15
Hm, Bakaj do shkoje tek Spiunet kollaj fare? Besoj se ka njerez qe merziten dhe reagojne....
Hajt me hajer i qofte dhe marrte me shume kartona se sa ke marre tek ne. duke na lene ne balteAngry
#2 | Eni ne 18.12.2008 14:04
Paska marr t kuqe dhe n kup Sad
Shkruaj nje koment
Futu ne faqe per te shkruar Koment.
Vleresimi
Vetem anetaret mund te bejne vleresime.

Ju lutemi te futeni ne faqe.

Nuk ka asnje vleresim.
Temat e komentuara se fundi ne forum
  Tema Shikime Pergjigje I fundit
Merkato
Partizani
5372 152 Redbull
10.04.2014 17:17
Kampionati i Femrave
Volejboll
274 4 Eni
10.04.2014 15:38
Java 28: Teuta - Partizani
Ndeshjet e Partizanit
57 1 Eni
09.04.2014 18:04
Kolec Kraja
Partizani
49 0 Eni
09.04.2014 15:31
Historia
Partizani
247 3 Eni
09.04.2014 13:51
Instagram fk_partizani
E dua PARTIZANIN

Dhuroni ne Facebook duke perdorur PayPal, Karta Debiti ose Krediti


Deri tani $1040.00
Futu ne faqe
Pseudonimi

FjalekalimiNuk je anetar?
Kliko ketu per tu regjistruar.

Harrove fjalekalimin?
Kerko nje te ri ketu.
Shoutbox
Duhet te futesh ne faqe per te komentuar.

21.04.2014 00:26
edhe mungesa e dragan ne mesfushe bashke me maliqin na beriq eper gjysem ore ne pjesen e dyte te ishim teper frgile ne nderitmin esulmit ee mbeshtetjen e mbrojtjes sa te krijohej pershpja qe mund te p

21.04.2014 00:25
mendoj se nje stafi i perbere nga prodani e e tomorri musta e company nuk mund te behen pre e nje vonese ne stervitje pasi mund te menaxhohesh me me qetesi pergjegjesi e er thyerje te rregullores nga

21.04.2014 00:25
gjithesesi mendoj se per sezzonin qevjen ne stfin e ekipit duhet edhe psikologet te punojne per harmonizimin e ndergjegjeismin e secilit lojtare e grupit per nderin pergjegjesine e per motivimin e cdo

21.04.2014 00:24
e titullit kampion per sezonin qe vjen duke vene ne vend nderin e munguar ne kater sezonet e fundit , para partizoni e nje verejtje stafit mos shkaktoni e lejoni me ngjarje te tipit birce mazrekaj ,dr

21.04.2014 00:20
lojtari perte arritur qe niveline treguar individualisht ta vene ne sherbim te ekipit gjithsecili e te gjithe se bashku te behen nje vlere e shtuarper objektivin final te shumpritur per fitimin e tit

21.04.2014 00:14
gjithesesi mendoj se per sezzonin qevjen ne stfin e ekipit duhet edhe psikologet te punojne per harmonizimin e ndergjegjeismin e secilit lojtare e grupit per nderin pergjegjesine e per motivimin e cdo

21.04.2014 00:09
edhe mungesa e dragan ne mesfushe bashke me maliqin na beriq eper gjysem ore ne pjesen e dyte te ishim teper frgile ne nderitmin esulmit ee mbeshtetjen e mbrojtjes sa te krijohej pershpja qe mund te p

21.04.2014 00:06
mendoj se nje stafi i perbere nga prodani e e tomorri musta e company nuk mund te behen pre e nje vonese ne stervitje pasi mund te menaxhohesh me me qetesi pergjegjesi e er thyerje te rregullores nga

20.04.2014 23:57
ju lutem , zotit prodani te sqarohet kjo ceshtja e mazrekajt e me duket e habitshme kur pa demtuar ekipin ,,lojtarin ne fjale maz.mund ta largonin qe ne janar nese ai paska pas prb. Edhe me liken

20.04.2014 23:52
gezuar pashket , a di gje edi pse u be kohe qe yshmeri nuk luan e pse u shkaktua gjith kjo zallamahi e treshes mazrekaj ,priska e ragan nese se kam gabim ,ju lutem me sqaroni

Koha e renderit: 0.78 sekonda 1,518,380 Vizitore