· Anetare ne faqe: 0

· Anetare gjithsej: 471
· Anetari me i ri: Endi11
Partizani fiton thelle dhe kualifikohet per ne cerek-finale
KupaSot ne fushen stervitore te Kamzes, Partizani ka arritur ate qe pritej ne ndeshjen e kthimit te raundit te dyte te Kupes se Shqiperise kunder Burrelit. Partizani ka dominuar plotesisht ndaj nje kundershtari sigurisht inferior dhe ka shenuar 5 gola.

Pjesa e pare eshte mbyllur me rezultatin 3-0 ku Bakaj ka hapur serine e golave pas 18 minutash dhe me pas Teodor Perlleshi dhe Marjus Ngjela kane shenuar nga nje gol secili ne minutat e fundit te kesaj pjese pasi Burreli kishte mbetur me 9 lojtare qe nga minuta e 29' e ndeshjes. Metaj dhe Ēelaj u ndeshkuan me kartone te kuq per nderhyrje te parregullta.

Ne pjesen e dyte kane ardhur edhe dy golat te tjere nga Arber Capa dhe Erando Karabeci qe kane fiksuar rezultatin perfundimtar 5-0. Partizani kualifikohet keshtu per ne cerek-finale me nje rezultat te pergjithshem 6-0, pasi kishte fituar ne Burrel me rezultatin minimal 0-1 me gol te shenuar nga Arber Capa.

Ne cerek-finale Partizani do te kete perballe Flamurtarin qe eleminoi Bylisin me nje fitore 2-1 (1-1 ndeshja e pare ne Ballsh). Ndeshja e pare do te zhvillohet ne Vlore.

Partizani e ka fituar 15 here Kupen e Shqiperise, me shume se cdo skuader tjeter, ndersa Flamurtari e ka fituar dy here. Dy skuadrat kane nje te perbashket ne Kupe pasi kane arritur 8 here secila ne finale, pa arritur ta fitojne trofeun.

Partizani - Burreli 5-0
Shėnues: Bakaj 15′, Pėrlleshi 42′, Ngjela 44′, Capa 49′, Karabeci 87′
Partizani: Shehi, Tafaj, Shala, Malota (Capa 23′), Hallaēi, Ahmetaj, Karabeci, Babamusta (Sulēe 46′), Pėrlleshi, Ngjela (Dashi 46′), Bakaj. Trajner: Sh. Duro
Burreli: Doēi, Ēelaj, Lleshi, Frisku (Kaca 48′), Ēeēo (Kadiu 46′), Gjoka (Ndreu 54′), Vogli, Neli, Baku, Mata, Metaj. Trajner: V. Gjoni
Gjyqtarė: A. Lulaj (Vlorė), E. Miho, F. Elezi (Durrės)

Raundi I
12.11.08 Partizani - Tepelena 2-0 (ne tavoline)

29.10.08 Tepelena - Partizani 1-5 Bruno (2), Capo, Babamusta, Ngjela
Komentet
#1 | partizan4ever ne 18.12.2008 12:15
Hm, Bakaj do shkoje tek Spiunet kollaj fare? Besoj se ka njerez qe merziten dhe reagojne....
Hajt me hajer i qofte dhe marrte me shume kartona se sa ke marre tek ne. duke na lene ne balteAngry

Shoutbox
Duhet te futesh ne faqe per te komentuar.

22.09.2014 22:12
Pastaj mos harroni: "Ju njėsia 8, ne Republika vetė"; "Ju Selvia, ne e gjithė Shqipėria"

22.09.2014 22:01
Keshtu qe mos t'i hyjme lojrave gjenetike sepse jei githmone te humbur. Me mire, edhe ne te mire te Shqiperise te jetojme ne paqe sociale me rivalitet ne kuadrin e sportit!

22.09.2014 21:59
Refik Toptani "O vllazen, me hdherim te thelle po ju njoftoj se puna e pru me u nda nga vllaznit tane turq" Mos te permendim pastaj personazhet e Kus Babes dh Shestanit!

22.09.2014 21:55
Pa shikoni se c'thote nje "hero toptanas" me 26 Nentor 1912, date per te cilen krenohet tifozeria rivale!

22.09.2014 21:46
Na akuzojne si pjelle e sistemit?! Pse perfitoni more dallkauke nga zemergjeresia jone. Per arsye te paqes sociale nuk ju kemi quajtr asnjehere "kopilat e Esatit dhe dumbabiste turkoshake"

22.09.2014 21:44
Me shqetesojne tifoze qe permendin Holokaustin, kerkojne kampjonate fashistesh dhe denojne clirimin e Tiranes (17 Nentorin) nga murtaja nazi-fashiste!

22.09.2014 21:41
Bravo ju qofte UG qe kane filluar t'i godasin tifozet e Tirones me ideologji!

20.09.2014 16:37
Madje dhe Shoutbox mund ta shkruash "Komento" ose "Pershendet".

20.09.2014 16:36
Eni, nje sugjerim. Meqe faqja eshte ne shqip, komandat e Shoutbox "edito" mund ta beje "Redakto" ose "Rregullo" dhe "Delete" mund ta besh "Fshij".

20.09.2014 16:33
Duro kish thene se Vila dhe Nexhipi kane problem psikologjik dhe duhet te cbllokohen. Tirana e hengri ne Lac, keshtu qe ndajme vendin e pare me 4 ekipe

Koha e renderit: 0.68 sekonda 1,806,890 Vizitore