· Anetare ne faqe: 0

· Anetare gjithsej: 465
· Anetari me i ri: albirema
Partizani fiton thelle dhe kualifikohet per ne cerek-finale
KupaSot ne fushen stervitore te Kamzes, Partizani ka arritur ate qe pritej ne ndeshjen e kthimit te raundit te dyte te Kupes se Shqiperise kunder Burrelit. Partizani ka dominuar plotesisht ndaj nje kundershtari sigurisht inferior dhe ka shenuar 5 gola.

Pjesa e pare eshte mbyllur me rezultatin 3-0 ku Bakaj ka hapur serine e golave pas 18 minutash dhe me pas Teodor Perlleshi dhe Marjus Ngjela kane shenuar nga nje gol secili ne minutat e fundit te kesaj pjese pasi Burreli kishte mbetur me 9 lojtare qe nga minuta e 29' e ndeshjes. Metaj dhe Ēelaj u ndeshkuan me kartone te kuq per nderhyrje te parregullta.

Ne pjesen e dyte kane ardhur edhe dy golat te tjere nga Arber Capa dhe Erando Karabeci qe kane fiksuar rezultatin perfundimtar 5-0. Partizani kualifikohet keshtu per ne cerek-finale me nje rezultat te pergjithshem 6-0, pasi kishte fituar ne Burrel me rezultatin minimal 0-1 me gol te shenuar nga Arber Capa.

Ne cerek-finale Partizani do te kete perballe Flamurtarin qe eleminoi Bylisin me nje fitore 2-1 (1-1 ndeshja e pare ne Ballsh). Ndeshja e pare do te zhvillohet ne Vlore.

Partizani e ka fituar 15 here Kupen e Shqiperise, me shume se cdo skuader tjeter, ndersa Flamurtari e ka fituar dy here. Dy skuadrat kane nje te perbashket ne Kupe pasi kane arritur 8 here secila ne finale, pa arritur ta fitojne trofeun.

Partizani - Burreli 5-0
Shėnues: Bakaj 15′, Pėrlleshi 42′, Ngjela 44′, Capa 49′, Karabeci 87′
Partizani: Shehi, Tafaj, Shala, Malota (Capa 23′), Hallaēi, Ahmetaj, Karabeci, Babamusta (Sulēe 46′), Pėrlleshi, Ngjela (Dashi 46′), Bakaj. Trajner: Sh. Duro
Burreli: Doēi, Ēelaj, Lleshi, Frisku (Kaca 48′), Ēeēo (Kadiu 46′), Gjoka (Ndreu 54′), Vogli, Neli, Baku, Mata, Metaj. Trajner: V. Gjoni
Gjyqtarė: A. Lulaj (Vlorė), E. Miho, F. Elezi (Durrės)
Kartonė tė verdhė: Malota, Shala
Kartonė tė kuq: Bakaj, Metaj, Ēelaj