· Anetare ne faqe: 0

· Anetare gjithsej: 467
· Anetari me i ri: xhesika
Kupa, Partizani fiton ne Burrel
KupaPartizani ka arritur nje fitore minimale ne ndeshjen e pare te turit te dyte te Kupes se Shqiperise. Te kuqte udhetuan drejt Burrelit ku golin e vetem ne fitoren 0-1 e shenoi mesfushori 21-vjecar Arber Capo. Pjesa e pare ne "Liri Ballabani" u mbyll ne barazim 0-0 ndersa goli erdhi ne minuten e nente te pjeses se dyte. Ky ishte goli i dyte ne Kupen e Shqiperise per Capon qe shenoi edhe kunder Tepelenes.

Ndeshja e kthimit per turin e dyte do te luhet pas dy javesh ne Tirane ne oren 14:00.

Burreli - Partizani 0-1
Burreli: Haxhia, Gjoka, Baku, Frisku, (Kadiu 46’), Ramadani, Vogli, Dika, Kola (Neli 63’), Meta (Pepa 59’), Lleshi, Mata. Trajner: L. Kola
Partizani: Shehi, Mallota, Pinari, Shala, Tafaj (Ceka 61’), Hallaçi, Gjyla, Capa, Karabeci, Kalari (Doda 59’), Dashi (Ngjela 46’). Trajneri: Sh. Duro
Golat: Capo 54'
Gjyqtare: A. Rama, D. Rexha, R. Avdo (Tiranë)

Shoutbox
Duhet te futesh ne faqe per te komentuar.

30.07.2014 14:05
Partizani kerkon te afroje ne skuader mesfusorin 23-vjecar te Flamurtarit Bruno Telushi

29.07.2014 21:27
iku zeqiri nga flamurtari. te ne mbase?

26.07.2014 17:07
Une ne stadium shkoj qe ne 1978,qe kur isha 14 vjec,per rrezultate te shpresojme por po nuk erdhen dhe dy sulmues goli nuk kemi gje ne terezi,per kete jam i sigurte

26.07.2014 13:27
Kete sezon mjafton qe te jesh ne stadium cdo ndeshje edhe qe nga java e 4 apo 5 do bindesh edhe vete qe titulli nuk eshte utopi, ndersa Europa nuk diskutohet........

26.07.2014 13:26
I mire apo i keq Lika duhej ta kishte mbyll sezonin si trajner dhe jo te beheshin eksperimente me portugeze te panjohur. Pavaresisht kesaj Europen nuk e kapem se ai mercenari Memelli humbi penalltine

26.07.2014 13:25
Bajram, te siguroj qe kete sezon do gabohesh. Sezoni i kaluar u mbyll me deshtim pasi ishim vete ne tifozet dhe klubi viktime e klimes qe krijojne mediat sportive ne Shqiperi. I mire apo i keq Lika du

25.07.2014 16:24
sponsor tamam esht presidenti. ashtu si cdo skuader tjeter. pervec skenderbeut te tjerat rremuj jan akoma. un e shof aty aty der tani si sezoni kaluar.

25.07.2014 15:39
Kete gje pata parashikuar dhe vitin e kaluar ku Partizanin e shihja ne klasifikim midis vendit te katert dhe te peste.urimi im eshte para Partizani,por asgje sme bind.Te shikojme se si do shkojne puna

25.07.2014 15:36
Nuk mund te pretendosh tituj kur ske ekip elitar.si perfundim une dua qe parashikimet e mia mos te dalin,por fatkeqesisht ato do te jene 100% ne fund te sezonit

25.07.2014 15:35