· Anetare ne faqe: 0

· Anetare gjithsej: 465
· Anetari me i ri: albirema
Kupa, Partizani fiton ne Burrel
KupaPartizani ka arritur nje fitore minimale ne ndeshjen e pare te turit te dyte te Kupes se Shqiperise. Te kuqte udhetuan drejt Burrelit ku golin e vetem ne fitoren 0-1 e shenoi mesfushori 21-vjecar Arber Capo. Pjesa e pare ne "Liri Ballabani" u mbyll ne barazim 0-0 ndersa goli erdhi ne minuten e nente te pjeses se dyte. Ky ishte goli i dyte ne Kupen e Shqiperise per Capon qe shenoi edhe kunder Tepelenes.

Ndeshja e kthimit per turin e dyte do te luhet pas dy javesh ne Tirane ne oren 14:00.

Burreli - Partizani 0-1
Burreli: Haxhia, Gjoka, Baku, Frisku, (Kadiu 46’), Ramadani, Vogli, Dika, Kola (Neli 63’), Meta (Pepa 59’), Lleshi, Mata. Trajner: L. Kola
Partizani: Shehi, Mallota, Pinari, Shala, Tafaj (Ceka 61’), Hallaçi, Gjyla, Capa, Karabeci, Kalari (Doda 59’), Dashi (Ngjela 46’). Trajneri: Sh. Duro
Golat: Capo 54'
Gjyqtare: A. Rama, D. Rexha, R. Avdo (Tiranë)

Shoutbox
Duhet te futesh ne faqe per te komentuar.

22.04.2014 19:46
PARTIZANI-KASTRIOT
I do te luhet diten e shtune ora 16.00 ne stadiumin "Selman Stermasi"

22.04.2014 15:13
Te marri ato qe na ka marre Kukesi ne dhe ne rregull jemi Edi

22.04.2014 12:29
Lajm i mire, shpresoj te marri me vete edhe ndonje element te Kuksit.

22.04.2014 11:52
Sporti Shqiptar: Starova drejt Partizanit si drejtor teknik

21.04.2014 16:02
Sampaio: Veshtire ta pranoj Mazrekajn. Nderkohe nga burime te tjera merret vesh qe Mazrekaj qenka pajtuar me Demin! http://www.sportis
hqiptar.com.al/new
site/2014/04/21/sa
mpaio-fitore-per-s
keptiket

21.04.2014 08:53
Ylli, me sa kuptoj Hyshmeri s'ka qene fare ne forme te mire. Ndersa Mazrekaj ka shume tangerllik, por qe shyqyr klubi s'e ka leju me livadhis. O zbato rregulloren, o fshij hundet pas murit...

21.04.2014 01:12
Para Partizoni, Gezuar Pashket ekipit stafit e fansave te partizonit

21.04.2014 01:08
per mbarvajtjen e duhur te partizonit ,gezuar pashket e te ndjeni per zgjatjen e tepert ma in buona fede te ceshtjes ne fjale Shock

21.04.2014 01:04
qe te mos humbimpjesmarrjen ne kupat europes stafi i partizoni t duhets tijapi nje shanse e masa e denimit te konvertohet ne gjobe

21.04.2014 01:01
pra e njejta gafe e birces qe ina kushtoi titullin si partizoni iatehershem ,uroj qe te mos behet sebep qe denimi i tanishemi maz, drag, e piliskes

Koha e renderit: 0.63 sekonda 1,520,495 Vizitore