23.04.2014 19:20
Menu
· Fillimi
· Kampionati
· Kupa e Shqiperise
· Skuadra
· Europa
· Historia
· Ekipet e moshave
· Forumi
· Partizani TV
· Dyqani
Dyqani
8476213-19247572
Me shume komente
Vizitoret
· Miq ne faqe: 1

· Anetare ne faqe: 0

· Anetare gjithsej: 465
· Anetari me i ri: albirema
Te fundit
Java 29: Partizani - Kukesi 1-0, mjafton perla e Memellit
KampionatiPartizani eshte rikthyer te fitorja te dielen ne nje ndeshje delikate ndaj Kukesit te vendit te dyte. Nje tre pikesh shume i rendesishem per djemte e Sampaios, qe konsolidojne vendin e trete ne renditje qe do te thote pjesemarrje ne Europe.

Njė supergol i Migen Memellit nė pjesėn e parė rikltheu te fitorja Partizanin me objektivin Europa Ligė qė ėshtė edhe mė pranė pasi Laci i vendit te katert eshte tre pike mbrapa.
Mbrojtja, repart sigurie, por…
SkuadraSkuadra e Partizanit vijon tė mbetet ekipi qė ka pėsuar mė pak nė kėtė kampionat. 20 gola tė pėsuar nė 29 ndeshje tregon njė rendiment shumė pozitiv, duke patur parasysh qė ky ekip luan pas katėr vitesh mungese nė elitėn e futbollit shqiptar. Njė meritė tė veēantė pėr kėtė rendiment nė ekip ka padyshim mbrojtja. G. Krasniqi, B. Krasniqi, Rrahmani, Ibrahimi dhe Murati janė lojtarėt qė kanė sjellė kėtė siguri nė skuadėr. Mungesa e tyre ėshtė pasqyruar menjėherė nė rezultate.
Murati merr ftesė nga Shpresat e Shqipėrisė
SkuadraPas pajisjes me pasaportė shqiptare, mbrojtėsit tė Partizanit, Mevlan Murati, pritet qė nė kohė rekord t’i realizohet edhe ėndrra pėr tė pėrfaqėsuar kombėtaren kuqezi. Mėsohet se shqiptari nga Maqedonia ėshtė nė planet e stafit teknik tė kombėtares U-21 dhe mbrojtėsi i Partizanit pritet tė bėjė debutimin pėr ngjyrat kuqezi nė miqėsoren e majit, qė Shpresa ka nė Itali.
Rrėfimi i “kuq” i Migen Memellit
SkuadraMigen Memelli ishte i ftuar nė emisionin “Bar Sport Mbrėmja” nė Supersport, ku foli pėr ecurinė e tij me Partizanin, pozicionin e sulmuesit kryesor te tė kuqtė por dhe tė ardhmen. I pyetur pėr rėndėsinė e golit tė tij ndaj Kukėsit dhe se si e pėrjeton ai realizimin e golave, Memelli u shpreh: “Kur shėnon pėrjeton njė moment tė vecantė, ku rreth teje gjithēka errėsohet pėr 10-15 sekonda dhe nuk sheh cfarė ndodh pėrreth. Kur shėnon mė pas gola tė rėndėsishėm, si ai ndaj Kukėsit,atėherė ky moment bėhet dhe mė pėrfshirės”.
Java 28: Partizani humb ne Durres
KampionatiTeuta ka mposhtur nė “Niko Dovana” 3-1 Partizanin dhe i afrohet gjithnjė e mė tepėr objektivit. Tė besuarit e trajnerit Ilir Biturku ishin nė njė mbrėmje shumė tė mirė dhe nuk i lanė asnjė mundėsi reagimi “demave tė kuq”, tė cilėt tashmė ndihen tė kėrcėnuar pėr mbrojtjen e vendit tė tretė. Durrsakėt kaluan nė avantazh me njė supergol tė Bathės nė minutėn e 30-tė, dyfishuan nė tė 46-ėn me Nikėn, ndėrsa goli i tretė u realizua me anė tė njė goditje dėnimi nga mesfushori Dosti. Pėr Partizanin ishte sulmuesi Migen Memelli ai qė realizoi njė gol me kokė nė minutėn e 53-tė tė ndeshjes. Goli i rifuti nė lojė kryeqytetasit, por teksa ishin duke kėrkuar barazimin, tė besuarit e Marcio Sampaios pėsojnė golin e tretė. Partizani pėr herė tė fundit kishte humbur nė derbin e 7 shkurtit me Tiranėn.
Sampaio: Eksperienca? Askush nuk ėshtė si unė
SkuadraTrajneri i Partizanit, Marcio Sampaio ka reaguar pėr mėnyrėn se si gjykohet ekipi i tij. Sipas tij, askush nuk vlerėson rezultatet e skuadrės, por nga ana tjetėr njerėzit merren me eksperiencėn e trajnerit. Sampaio ka theksuar gjithashtu se ai vėrtet nuk ka eksperiencė si trajner i parė, por ka njė eksperiencė tė madhe, pasi ka punuar me trajnerėt mė tė mirė nė botė.
Volejboll Femra / Partizani shkaterron Teuten, shkon ne finale
Sporte te tjeraNė pallatin e sportit “Asllan Rusi” ėshtė luajtur dje takimi i tretė i vlefshėm pėr gjysmėfinalet e fazės “play off”, nė volejboll pėr femra, mes Partizanit dhe Teutės. Pas dy betejave tė forta nė ndeshjet e para, ku nė fillim Teuta fiton me rezultatin 3-2 nė Tiranė dhe mė pas u mund nga kryeqytetaset me tė njėjtin rezultat nė Durrės, Partizani fiton ndeshjen e tretė dhe tė fundit duke prerė biletėn e finales.
Pinari: Ky Partizan nuk gabon, duhet te perforcohet sulmi
SkuadraIsh-mbrojtėsi dhe kapiteni i “demave tė kuq”, Luan Pinari, pohon se Partizani i kėtij edicioni nuk mund tė pėrsėrisė gabimet e sė shkuarės dhe se do ta realizojė objektivin. Ai thotė se skuadra ka punuar edhe pėr tė ardhmen, ndėrsa me disa ndėrhyrje nė sulm Partizani ėshtė drejt rikthimit tė plotė.
Prenēi: Ne Durres te ruajme serine e rezultateve
KampionatiMbrojtesi i Partizanit dhe i Shpresave Elvic Prenci ka folur sot ne seline e skuadres perpara mediave ne lidhje me ndeshjen e rradhes se Partizanit qe do te luhet te dielen ne "Niko Dovana" kunder Teutes, ne oren 17:00. Ai thote se sfida ne DUrres do te jete nje ndeshje e rendesishme per te arritur objektivin e sezonit qe sic dihet eshte pjesemarrja ne kupat e Europes. Gjithashtu ne prononcimin e tij Prenci thote se skuadra do te luftoje per ruajtur serine e rezultateve pozitive qe tani ka shkuar ne nente ndeshje.
1961, Kraja triplete ndaj Fenerbahces ne miqesore
EuropaPartizani shkoi ne Turqi per Kupen Ballkanike dhe u mund 1-0 nga Fenerbahēe ne njendeshje ku loja foli teresisht per te kuqte dhe madje moren shume lavderime dhe nga shtypi vendas qe shkruante se Fenerbahēe mori piket, por loja u be e gjitha nga miqte.

Por luhet edhe nje ndeshje tjeter mes dy skuadrave gjate ketij udhetimi, e parashikuar qe me pare, nje miqesore ne 24 gusht 1961 pėrsėri para 50.000 shikuesve, por kesaj rradhe tė Stadiumit “klasik” tė Stambollit, atij “Mit-hat Pasha”. Ndeshja e pare ishte luajtur kater dite me pare.
Mbrojtja pėrmirėsim drastik, sulmi ēalon ende
SkuadraPartizani ka ndryshuar me ardhjen e Marcio Sampaios ne pankine, kur trajneri akoma nuk njeh humbje me kater fitore dhe pese barazime. Eshte nje skuader me agresive qe ben presion ne te gjithe fushen, por qe vazhdon te kete problemet disa nga problemet e meparshme qe i hasem edhe nen drejtimin e Hasan Likes. Sulmi mbetet njolla e ketij sezoni dhe veshtiresia per te gjetur golin, shpesh na ka kushtuar pike, edhe pse mbrojtja dhe kapiteni Hoxha shpesh kane bere punen e vet duke mbajtur rrjeten te paprekur.
Temat e komentuara se fundi ne forum
  Tema Shikime Pergjigje I fundit
Java 30: Partizani - Kastrioti
Ndeshjet e Partizanit
14 0 Eni
22.04.2014 19:43
Migen Memelli
Lojtaret dhe stafi
12 1 Eni
22.04.2014 17:09
Mevlan Murati
Lojtaret dhe stafi
406 3 Eni
22.04.2014 17:00
Sulejman Starova
Lojtaret dhe stafi
17 1 Eni
22.04.2014 16:54
Ekipet e moshave
Partizani
315 8 Eni
21.04.2014 15:08
Instagram fk_partizani
E dua PARTIZANIN

Dhuroni ne Facebook duke perdorur PayPal, Karta Debiti ose Krediti


Deri tani $1040.00
Futu ne faqe
Pseudonimi

FjalekalimiNuk je anetar?
Kliko ketu per tu regjistruar.

Harrove fjalekalimin?
Kerko nje te ri ketu.
Shoutbox
Duhet te futesh ne faqe per te komentuar.

23.04.2014 18:35
falenderoj edhe pjekurine e tregur nga prodani me hapjen e dialogu ne emisioni e a1 report e sqarimin e pozicionit tetij mazrekaj san paios pres. Demie gjithashtu per projektin ne yrshek, brovo per

23.04.2014 18:31
te padiskutueshem teknik por qe me ndihmen e miredashjen e preparatorit atletik pra te sampaio te kompletohet si mesfushor me fazen mbrojtese ku le per te deshiruar

23.04.2014 18:27
me mazrekajt ese presidenti demi e ka falur,mendoj se nje veprim efikas i psikologut te ekipit mund te largoj komplekset e keqkuptimet te sjellja e mazrekaj per ta ven ne sherbim talentin e tij te p

23.04.2014 18:23
nese sampaio me te vertet ka qene prane murinjos sic trupetohet te top channel emis. Procesi sportiv ti ler denglat pasi fundi fundit ai po eksperimenton pasi kurre ska qene trajner pra ti beje paqe

23.04.2014 18:19
lajm i mire nese me te vertet sula kthehet tene 1 ,mendoj se sampaio te vleresoj qenien etij si tajner i yni e mazrekaj gjithashtu ndersa rikthimi sa me i pejte i hyshmerit do na jape frymemarrjen e m

22.04.2014 19:46
PARTIZANI-KASTRIOT
I do te luhet diten e shtune ora 16.00 ne stadiumin "Selman Stermasi"

22.04.2014 15:13
Te marri ato qe na ka marre Kukesi ne dhe ne rregull jemi Edi

22.04.2014 12:29
Lajm i mire, shpresoj te marri me vete edhe ndonje element te Kuksit.

22.04.2014 11:52
Sporti Shqiptar: Starova drejt Partizanit si drejtor teknik

21.04.2014 16:02
Sampaio: Veshtire ta pranoj Mazrekajn. Nderkohe nga burime te tjera merret vesh qe Mazrekaj qenka pajtuar me Demin! http://www.sportis
hqiptar.com.al/new
site/2014/04/21/sa
mpaio-fitore-per-s
keptiket

Koha e renderit: 0.61 sekonda 1,520,843 Vizitore